Prace antykorozyjne

System zabezpieczenia antykorozyjnego jest dobierany w oparciu o agresywność środowiska w jakim znajduje się stal. Rodzaj systemu dobieramy indywidualnie biorąc pod uwagę kondycję w jakiej znajduje się stal, środowisko, charakterystykę obiektu i wiele innych.

Do przeprowadzania prac zabezpieczeń antykorozyjnych możemy zaoferować malowanie pneumatyczne specjalistycznymi agregatami malarskimi typu GRACO.

Urządzenia ta pozwalają na szybką i bardziej wydajną pracę bez ryzyka zaciekania farb.

Systemy antykorozyjne dzielimy na kilka podstawowych grup w zależności od korozyjności środowiska:

C1 Bardzo małe Ogrzewane budynki z czystą atmosferą, np. biura, sklepy, szkoły, hotele Nie dotyczy
C2 mała Budynki nie ogrzewane, w których może mieć miejsce kondensacja, np. magazyny, hale sportowe. Atmosfery w małym stopniu zanieczyszczone. Głównie tereny wiejskie.
C3 średnia Pomieszczenia produkcyjne o dużej wilgotności i pewnym zanieczyszczeniu powietrza, np. zakłady spożywcze, pralnie, browary, mleczarnie. Atmosfery miejskie i przemysłowe, średnie zanieczyszczenie tlenkiem siarki (IV). Obszary przybrzeżne o małym zasoleniu.
C4 duża Zakłady chemiczne, pływalnie, stocznie remontowe statków i łodzi. Obszary przemysłowe i obszary przybrzeżne o średnim zasoleniu.
C5-I bardzo duża (przemysłowa) Budowle lub obszary z prawie ciągłą kondensacją i dużym zanieczyszczeniem. Obszary przemysłowe o dużej wilgotności i agresywnej atmosferze.
C5-M bardzo duża (morska) Budowle lub obszary z prawie ciągłą kondensacją i dużym zanieczyszczeniem. Obszary przybrzeżne i oddalone od brzegu w głąb morza o dużym zasoleniu.

Do zabezpieczenia konstrukcji stalowych przed korozją stosujemy poniższe systemy malarskie:

  • alkidowe– farby jednoskładnikowe, szybkoschnące o właściwościach antykorozyjnych. Stosowane przy produkcji i renowacji maszyn rolniczych i budowlanych, konstrukcji stalowych, budowie hal, kontenerów.
  • epoksydowe – farby dwuskładnikowe o bardzo dobrych właściwościach antykorozyjnych. Stosowane w temp. Od -5⁰C, szybkoschnące i dobrze kryjące, odporne na działanie czynników chemicznych i mechanicznych. Stosowane do zabezpieczania konstrukcji stalowych, przy budowie dróg i mostów oraz w szeroko pojętej branży przemysłowej.
  • poliuretanowe – farby dwuskładnikowe o właściwościach antykorozyjnych i dekoracyjnych. Stosowane w temp. Od -5⁰C. Odporne na wpływ czynników chemicznych, atmosferycznych i mechanicznych. Stanowią bardzo dobre zabezpieczenie maszyn budowlanych, przemysłowych, rolniczych, konstrukcji stalowych, również ocynkowanych, przy budowie dróg i mostów oraz w branży przemysłowej
  • poliwinylowe – farby jednoskładnikowe, szybkoschnące o właściwościach antykorozyjnych. Stosowane przy produkcji i renowacji konstrukcji stalowych, kontenerów oraz słupów elektroenergetycznych.
  • silikonowe – farby termoodporne tworzące barierę ochronną w temp od +200⁰C do +600⁰C. Stanowią ochronno-dekoracyjną powłokę w urządzeniach i instalacjach technologicznych, m.in. w piecach, kominach, rurociągach.
  • etylokrzemianowe – farba termoodporna tworząca doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne w wysokiej temp. +500⁰C. Stosowana w piecach, rurociągach.
  • poliwinylowo-akrylowe, wodorozcieńczalne, chlorokauczukowe, wodne, epoksydowo-poliuretanowe, alkidowo-chlorokauczukowe.

GALERIA ZDJĘĆ PRACE ANTYKOROZYJNE

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Skontaktuj się z nami.
Z pewnością uda nam się dopasować warunki usługi do Twoich potrzeb.

NAPISZ DO NAS

biuro@everest.bydgoszcz.pl

  ALBO   ZADZWOŃ

784 202 256